niedziela, 18 sierpnia 2013

DIY - smarowny zapach


jakieś czas temu zapowiadałam wam, że będę mieć kilka prostych przepisów,
tak więc poniżej jeden z nich :)

jakiś czas temu natknęłam się na stronę  http://zielonyklub.pl/. pełno tam półproduktów, a poza tym jedna nowość... :) mamy tam dostępne mnóstwo zapachów i aromatów kosmetycznych. z nich stworzyć można swój unikalny zapach. zastosować je można zarówno do własnych mazideł jak też stworzyć własny perfum w atomizerze (zapach miesza się z cyklometikonem dostępnym w sklepie), lub jak to się stało w moim przypadku - zamknąć go w wazelinie, która świetnie 'trzyma' zapach, no i przede wszystkim nie ma terminu ważności (wazelina się nie psuje).

jedna próbeczka o pojemności 0,5 ml to koszt 0,97 zł!

jako sroka kosmetyczna na wszystko co nowe i ciekawe musiałam zamówić kilka próbek na własny użytek. prawie każdy zapach ma swój opis, czytając aż trudno się oprzeć ;-)
na pierwszy ogień poszedł zapach o nazwie...

 "ZACHWYT"
Soczysty, słodki i delikatny kwiatowo-owocowy z lekkimi górnymi nutami cytryny i pomarańczy, przechodzącymi w nutach średnich do piwonii, frezji, lilii Casablanca, jaśminu, róży, irysa, frangipani i liści fiołka. W bazie nuty piżma, drewna, czarnej porzeczki, orchidei i śliwy.


 co mi było potrzebne? 
- wazelina
- łyżeczka
- próbka z zapachem
- szklanka z wrzątkiem
- talerzyk

na talerzyku umieszczonym nad wrzątkiem położyłam łyżeczkę wazeliny i czekałam aż się roztopi.
wtedy dopiero dodałam zapach. wymieszałam i przelałam do słoiczka.trzymałam się wytycznych ze strony...

Aby otrzymać perfumy rozcieńcz zapach w cyklometikonie, w stężeniu nie większym niż 25% (75% cyklometikon, 25% olejek zapachowy). Jako rozcieńczalnika można również użyć frakcjonowanego oleju kokosowego, oleju jojoba, alkoholu (spirytusu).
Mydło z bazy mydlanej (roztapiane i wylewane do form): 10g na każdy kilogram mydła.
Mydło robione metodą na zimno: 30g olejku na każdy kilogram masy tłuszczy.
Mydło robione metodą na gorąco: 15–20 g na każdy kilogram masy tłuszczy.
Balsamy, kremy, mleczka, szampony, itp.: 1 - 3% zawartości wagowej.
Olejki do masażu: Dodaj tyle, aby uzyskać zapach odpowiadający własnym upodobaniom.moje mazidło ma zaperfumowanie ok. 10%

5g wazeliny
0,5 ml kompozycji zapachowejtylko tyle do umycia zostało ;-)

niestety w tym przypadku zapach nie przypadł mi do gustu więc powędrował do babci. na szczęście mam jeszcze sporo innych więc będę tworzyć!

polecam wam pokombinować :) można mieszać zapachy, stworzyć coś swojego, niepowtarzalnego. możecie stworzyć nawetcałą linię swoich mazideł o wybranym zapachu, a co!


1 komentarz:

  1. Chętnie spróbuje , ciekawy blog . Zapraszam do mnie zostaw coś po sobie moze obserwacja za obserwacje?http://gabrysiaparadise.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i poświęcony czas. :-)

Czytam wszystkie komentarze i odwiedzam blogi osób komentujących (poprzez wasze profile).
Jeśli chcesz wkleić tu link i promować cokolwiek to chociaż wysil się na krótkie odniesienie do mojego wpisu. Spam będzie usuwany.
Na zadane pytania odpowiadam pod tym samym postem.