sobota, 20 kwietnia 2013

Receptury Babuszki Agafii - szampon na łopianowym propolisie przeciw wypadaniu



szukając czegoś bardziej przyjaznego dla swoich włosów niż drogeryjne specyfiki postanowiłam kupić ten szampon. skłonił mnie super skład, poniżej zobaczycie same.


wielka butla ma pojemność 600 ml, 
minusem jest kolor butli - bardzo ciemny, nieprzezroczysty - nie widać ile kosmetyku już zużyłyśmy (da się przeżyć, ważniejsza jest zawartość).
otwarcie jest wygodne, nie trzeba się siłować, klik i już możemy wyciskać szampon
zapach na początku spodobał mi się, teraz po dłuższym użytkowaniu niestety drażni. pachnie kwiatowo-miodowo moim zdaniem, dosyć męczący ten zapach. całe szczęście nie utrzymuje się na włosach.
kolor- perłowa zgniła zieleń ;)
szampon jest bardzo gęsty
niska cena: około 20 zł (mój z kokardi za 17,90zł)





Składniki aktywne i ich działanie:
Żywica sosny długoigielnej (Pinus Palustris Wood Tar) - silny antyoksydant, działa przeciwzapalnie, odżywia.
Wosk pszczeli (Beeswax) – nabłyszcza, chroni i odżywia.
Pyłek kwiatowy (Pollen Extract) – zawiera praktycznie wszystkie życiowo ważne składniki, witaminy, minerały, aminokwasy, zawiera niezbędne dla zdrowia włosów i skóry składniki.
Łopian (Lappa Seed Oil) - przeciwdziała wypadaniu włosów, łupieżowi, ma działanie antyseptyczne, oczyszczające, ograniczające łojotok, kojące. Działa tonizująco na skórę głowy.
Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis Root Extract) - zawiera pieniące się i łatwo rozpuszczalne w wodzie saponiny o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, i przeciwgrzybicznym. Okłady i przemywania z naparów z korzenia mydlnicy lekarskiej są pomocne w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzemy, owrzodzenia, opryszczka, a także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy,  łupieżu i  wypadaniu włosów.
Miód wielokwiatowy (Mel) - odżywia, wzmacnia, wygładza, przywraca połysk.
Organiczny ekstrakt prawoślazu (Althaea Officinalis Root Extract) - bogaty w substancje o charakterze nawilżającym działa osłaniająco, zmiękczająco i pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie.
Olej z szałwi (Salvia Officinalis Oil) –  oczyszcza i tonizuje.
Olej z kminku (Carum Carvi Oil) - dzięki dużej zawartości witamin (A, B1, B2, C, PP) i minerałów intensywnie odżywia zniszczone włosy i zapobiega ich wypadaniu.
Wierzba biała (Salix Alba) - reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza, działa antybakteryjnie.
Smółka z pączków  wierzbowych (Bud Tar) - poprawia ukrwienie skóry głowy co skutkuje dotlenieniem i odżywieniem cebulek włosowych. 


Składniki (INCI):  Aqua with infusions of: Pinus Palustris Wood Tar, Beeswax, Pollen Extract, Lappa Seed Oil, Saponaria Officinalis Root Extract, Mel, Althaea Officinalis Root Extract, Salvia Officinalis Oil, Carum Carvi Oil, Salix Alba, Bud Tar, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Lauryl Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid,  Panthenol, Niacinamide, Citric Acid.


DZIAŁANIE:
szampon jest delikatny, włosy po jego użyciu nie są tępe, nie stają się puchem ani nie elektryzują się. nie są sypkie. stają się posłuszne i miękkie. zauważyłam, że po jego użyciu mam konieczność częstszego mycia skóry głowy. normalnie przy drogeryjnych zazwyczaj myłam włosy co 3 dni. przy stosowaniu tego szamponu muszę myć je co 2, ponieważ u nasady włosów robi się przyklap. nie jest to typowe przetłuszczenie, mam wrażenie że mam jakiś olej na włosach czy coś takiego. jestem więc pewna, że u osób z przetłuszczającymi się włosami raczej się nie sprawdzi. 
co do działania przeciwdziałającemu wypadaniu - zauważyłam poprawę. nie jest ona jakaś oszałamiająca ponieważ szampon ma krótką styczność ze skórą głowy. ja zostawiałam go na włosach max. może na 3 minuty. ale włosy czują się o wiele lepiej niż po większości szamponów których jeszcze niedawno używałam. nie zauważyłam żeby włosy błyszczały się bardziej.
na początku jego stosowania wydawało mi się, że dostałam łupieżu. następnym razem dłużej spłukiwałam szampon z włosów, pomogło. trzeba pamiętać więc, że trzeba go porządnie wypłukać.
oceniam sam szampon, nie stosowałam go wraz z balsamem z tej serii. na włosy nakładałam maskę z innej firmy.

moja ocena to 4+/6



miałaś styczność z szamponami Babuszki?
jaki jest Twój ulubiony szampon?
koniecznie daj znać :-)

4 komentarze:

  1. A ja właśnie planuję zakup któregoś z ruskich szamponów i nie wiem na który się zdecydować. Kusi mnie własnie ich sząłowy skład. Bardzo pomocna recenzja :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. warto próbować, w końcu trafi się na ten właściwy :) ja myślę teraz o wypróbowaniu kefirowego jak skończę swoje zapasy

      Usuń
  2. jestem ciekawa tego produktu, sama również zaczęłam stosować rosyjskie szampony:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz i poświęcony czas. :-)

Czytam wszystkie komentarze i odwiedzam blogi osób komentujących (poprzez wasze profile).
Jeśli chcesz wkleić tu link i promować cokolwiek to chociaż wysil się na krótkie odniesienie do mojego wpisu. Spam będzie usuwany.
Na zadane pytania odpowiadam pod tym samym postem.